На 30 и 31 май се проведе шестото издание на турнира на детските градини „Елгидиум къп“, в зала "София" в Борисовата градина. Вълнуващата надпревара се организира от Българска асоциация спорт за всички, съвместно с ФК Олимпия и финансовата подкрепа на Министерството на младежта и спорта.
Проявата е част от националната програма за развитие на физическата активност на българското население "Булфар" 2016. В турнира участие взеха над 800 деца от столичните детски градини, които се подготвят по програмата на ФК Олимпия.
Шампион на турнира стана отборът на Англо-американското училище с треньори Милен Гаджев и Данаил Иванов, негови подгласници станаха Френски лицей "Виктор Юго ", а четворката се попълни от отборите на 42 ОДЗ и 95 Одз "Омайниче", съответно трето и четвърто място.
С индивидуални награди се окичиха Роберто Иванов - 95 одз за най - добър вратар, Стефан Радойчич - Англо-американско училище за най - полезен състезател, Александър Грънчаров - Френски лицей "Виктор Юго за голмайстор на турнира!