Отидете към основна версия

913 0

Нови два медала за България на европейското по борба за юноши

  • нови-
  • два-
  • медала-
  • българия-
  • европейско-
  • борба-
  • юноши

Юношеските ни национали вече имат 6 медала от надпреварата

Снимка: bul-wrestling.org

България завоюва още два медала на европейското първенство по борба за юноши, което се провежда в Истанбул, Турция, а информацията бе предадена от сайта на федерацията по борба.

Евгени Генчев и Недялко Петров спечелиха сребро и бронз, съответно, и така закръглиха отличията на националния ни отбор от надпреварата на 6.

На финала при 96-килограмовите Генчев отстъпи с 1:2 от азера Оркан Нуриев, а Петров разгроми унгареца Йозеф Андрази и взе бронза при 50-килограмовите.

Другият ни участник в малкия финал днес  Августин Спасов загуби битката в кат. до 60 кг от руснака Аслан Визаитов с 2:6 и остана пети.

Преди това Миглена Селишка триумфира с титлата при 44-килограмовите, Виктория Бобева (63 кг) взе бронз, Микяй Наим (55 кг) се окичи със сребро, а Димитър Иванов (60 кг) спечели бронза в свободния стил.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини