• атланта-
  • сан антонио-
  • нба

И Маями взе мача си

Баскетболистите на Атланта Хоукс се поздравиха с успеха над Индиана след 102:96 у дома.

24 точки заби Пол Милсап, а 21 добави Ал Харфорд в третата поредна победа за тима, който води в Югоизточната дивизия с 30 победи от 52 мача.

Гостите от своя страна претърпяха 17-а загуба в последните си 19 мача като гости на Атланта. За тях Пол Джордж вкара 31 точки.

2-ият в дивизията Маями се наложи с 98:95 при визитата си на Шарлът в Северна Каролина. Хасан Уайтсайд завърши с трипъл-дабъл за Хийт, вкарвайки 10 точки и в добавка 10 борби и 10 блокади. Дуейн Уейд вкара 22, а Крис Бош добави 20. За домакините от Шарлът Марвин Уилямс завърши с 27 точки, а Никола Батум- 21. Те водеха с 93:90 минута и 10 секунди предзи края, но кош на Уейд и тройка на Бош обърнаха хода на мача.

Сан Антонио също спечели двубоя си, след като надделя със 116:90 над Далас, а Кауи Леонард вкара 23 точки, от които 16 през първата част. За гостите от Сан Антонио ЛаМаркъс Олдридж се отчете с 14 точки и 10 борби, като това беше негов първи мач в родния му град след трансфера за 80 милиона долара с водачите в Югозападната дивизия.