• джокович-
  • париж-
  • бедене

Нова чиста победа за световния номер 1, следва Роберто Баутиста Агут

Номер 1 в света Новак Джокович продължава похода си към титлата на Откритото първенство на Франция. Сръбският ас се класира за четвъртия кръг от надпреварата и остава без загубен сет в турнира към момента.

Поставеният под номер 1 Джокович победи без особени затруднения Аляж Бедене с 6:2, 6:3, 6:3.

Сърбинът, който търси първа титла на "Ролан Гарос" и единствената, която му липса в турнирите от Големия шлем, доминираше през цялата среща. Той пласира 39 печеливши удара срещу едва 24 на съперника и стигна до успеха за малко повече от час и половина. Джокович стартира силно и взе ранен аванс от 3:0 гейма по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част той поведе с 5:1, но допусна леко отпускане, което позволи на Бедене да върне два поредни гейма, но за повече натурализираният британец нямаше сили. В третия сет Джокович реализира решаващ пробив за 3:2 и до края нямаше проблеми.

Следващият съперник на водача в световната ранглиста ще бъде номер 14 Роберто Баутиста Агут (Испания), който се се справи лесно с хърватския тийнейджър Борна Чорич с 6:2, 6:3, 6:3.