Отидете към основна версия

1 093 0

Волейболистите ни прегазиха домакините на Игрите

  • волейбол-
  • игрите-
  • лондон-
  • олимпиадата-
  • българия-
  • великобритания-
  • полша-
  • австралия-
  • световната лига
Снимка: Великобритания-България 0-3, ЕПА/БГНЕС

Българският национален отбор по волейбол започна участието си на Олимпиадата в Лондон с лесна победа.

Възпитаниците на селекционера Найден Найденов спечелиха категорично срещу домакините от Великобритания с 3:0 (25:18, 25:20, 26:24) в първия си мач в Група "А", игран пред около 10 000 зрители в зала "Ърлс Корт" в британската столица.

Срещата бе изгледана от част от българските олимпийци, сред които и гимнастикът Йордан Йовчев.

Двубоят започна равностойно в началото, но впоследствие българите поведоха с 8:4 на първото техническо прекъсване, а след него разликата започна да се трупа уверено. Националите ни затвориха гейма с 21:18 и поведоха в резултата.

Във втората част картината се повтори. България дръпна с 6:3 и увеличи преднината си на 5 точки при 18:13. Без проблеми спечелихме с 25:20.

В третата част домакините показаха зъби и поведоха за първи път в мача. На първото техническо прекъсване ВБР водеше с 8:6, а след това се откъсна с 13:8. В крайна сметка обаче българите си върнаха концентрацията и направиха пълен обрат, за да затворят мача с 26:24, осигурявайки си първа чиста победа на Олимпиадата.

Във втория кръг от групата волейболистите ни ще излязат срещу тазгодишния победител в Световната лига Полша, а Великобритания среща Австралия. Двубоите са във вторник (31 юли) съответно от 13,30 и 22,00 часа българско време.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини