Постен Челси победи трудно Спарта в Прага

• лига европа-
  • рафаел бенитес
Снимка: Лампард, ЕПА/БГНЕС

Отборът на Челси продължава да дразни с неубедителните си изяви не само в Англия, но и на европейската сцена.

Играчите на Рафаел Бенитес днес спечелиха, но успехът бе с минимален резултат и то срещу съперник, който несъмнено е с по-малко класа.

"Сините" се наложиха с 1:0 като гости на Спарта (Прага) в Чехия. Това, с което ще се запомни цялата среща е влизането на гениалния бразилец Оскар, който реализира единственото попадение при първото си съприкосновение с топката в 82-ата минута на двубоя.

През цялото останало време, сблъсъкът повече приличаше на контрола, като и двата отбора не създадоха почти нищо, което да си струва да бъде видяно.

Чехите пък дори могат да съжаляват, че не постигнаха по-добър резултат, след като създадоха няколко не толкова лоши положения пред Петер Чех през първото полувреме, но с неохота не се възползваха от тях.