Славия спечели головото шоу на комплекс „Царско село“

• царско село-
  • славия

„Белите“ постигнаха най-голямата си победа в гостуване за сезона

Снимка: Fakti.bg

Славия спечели един от най-приятните за гледане мачове от началото на сезона в Първа Лига, отбелязвайки 5 гола във вратата на Царско село.

„Белите“ останаха с гол пасив още в началните минути, когато Балтанов откри, но бързо след това Тасев изравни. Стоев пък даде аванс на гостите в средата на полувремето.

След почивката Кирилов направи 1:3, а Кавдански върна интригата в 74', за да направи 2:3, но надеждата изтрая само две минути, тъй като Макрилос отново върна двата гола аванс на тима на Златомир Загорчич.

Тони Тасев сложи точка на спора в 86', когато се разписа от дузпа, за да гарантира трите точки на Славия.

Това е най-голямата победа за „белите“ от старта на кампанията, докато за „царете“ поражението означава, че ще останат на дъното в таблицата.