Отидете към основна версия

1 230 1

Срути се покривът на стадион от Световното

  • стадион-
  • покрив-
  • бразилия-
  • салвадор
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Рухна част от покрива на стадион „Фонте Нова“, който ще приеме срещи от Световното първенство по футбол през 2014 година, съобщи Ройтерс.

Конструкцията е рухнала в следствие на проливните дъждове, изсипали се над бразилския град Салвадор. Местните медии показаха как група работници се опитват да изпомпват водата навън, но без ефект. Въпреки уверението на служителите, че ремонтът започва веднага и стадионът ще е говор за Купата на конфедерациите, остават известни съмнение относно готовността и решимостта на бразилците да се справят с организиране на Световното догодина.

Други важни стадиони също дадоха дефекти през изминалите седмици, въпреки инвестираните милиарди в построяването на ултрамодерни съоръжения.

Посетители на другите стадиони за Мондиала се оплакват от незавършени тоалетни, спукани водопроводи и други проблеми, които критиците и наблюдателите определят просто като „необмислени“ действия на бразилците.

Реконструкцията на „Фонте Нова“ струваше на домакините близо 300 милиона долара. Салвадор е третият най-голям град в страната и една от най-предпочитаните туристически дестинации.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини