Циципас стигна до полуфиналите на турнира по тенис в Стокхолм

• турнир-
  • швеция-
  • стокхолм

В спор за място на финала ще играе с Емил Руусувуори от Финландия

Водачът в схемата Стефанос Циципас (Гърция) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в зала в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 648130 евро.

Циципас победи представителя на домакините Микаел Имер със 7:5, 6:3 за 1:43 часа, след като спаси 10 от 11 възможности за пробив, включително една при 5:5 в първия сет.

"Не беше лесно да играя в този мач. Показах добър тенис и съм много щастлив от резултата", каза гръцкият тенисист след двубоя.

В спор за място на финала по-късно днес Циципас ще играе с Емил Руусувуори от Финландия, който елиминира третия поставен Фрасес Тиафо (САЩ) с 6:1, 6:2 за 64 минути.

Другата полуфинална двойка е между номер 5 Алекс Де Минор (Австралия) и номер 7 Холгер Руне (Дания).