• рома-
  • лудогорец-
  • лига европа

Българският тим трудно може да има претенции срещу Никола Дабанович

Лудогорец официално отпадна от Лига Европа, за да се насочи към третия по сила европейски клубен турнир след поражение с 3:1 от Рома на „Стадио Олимпико“.

Привидно съдийството на Никола Дабанович предреши изхода на двубоя в полза на „римските вълци“, но реферът по-скоро си свърши добре работата, когато даде две дузпи за домакините, отмени гол за гостите и им показа червен картон.

Рик Джонатан междувременно откри резултата за „разградските орли“ в края на първата част, слаломирайки през центъра на терена, за да прати в последствие неспасяем удар от дъгата.

След почивката Лоренцо Пелегрини получи правото да изпълнява дузпи в 56' и 65' и ги реализира успешно. Първо Сисиньо направи огромна глупост, за да изблъска Мади Камара в наказателното поле, а при втората ситуация бразилецът с български паспорт покри засадата срещу Николо Дзаниоло, а след това Игор Тиаго се постара, за да препъне италианеца в невралгичната зона.