7-кратният световен шампион Хамилтън изригна след Гран При на Саудитска Арабия

• формула 1-
  • люис хамилтън

"Нямаше смисъл да се защитавам"

Снимка: БГНЕС/ЕРА

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън каза гръмка фраза след Гран При на Саудитска Арабия. Стартът бе втори за сезона във Ф1 като състезателите на "Ред Бул" записаха втора двойна победа.

В Бахрейн победител стана Макс Верстапен, а втори Чеко Перес. Вчера пък Перес ликува с първото място в Гран При-то, а Макс стана от 15-и, втори.

Хамилтън записа две пети места и изглежда няма да стигне до 8-ата титла този сезон. Асът на "Мерцедес" е категоричен:

"Мисля, че това е най-бързата кола, която някога съм виждал във Формула 1, особено като я сравним с останалите болиди сега във Ф1. Когато Верстапен ме настигна, дори не се опитах да се защитя. Нямаше смисъл, просто разликата в скоростта беше огромна", каза Люис, относно настоящата машина на "Ред Бул".