• албена-
  • евроквалификации

Първото място в групата осигурява класиране за Лига А

Снимка: БФС

Девойките на България до 19-годишна възраст завършиха наравно 1:1 с Латвия във втория си мач от група Б5 на квалификациите за Евро 2024. Двете попадения на ст. “Албена” паднаха в рамките само на 120 секунди в началото на второто полувреме. Първо в 53-ата минута Яунславиете изведе гостите напред в резултата, но само две минути по-късно Хропатая си отбеляза автогол и възстанови равенството.

Българската селекция бе по-активната и отправи 16 удара към съперниковата врата, но в крайна сметка ремито се запази до края на срещата. Следващият мач на нашия отбор е срещу Хърватия във вторник, 31 октомври, от 14:30 ч.

Първото място в групата осигурява класиране за Лига А за втората част от квалификационния цикъл, в който ще бъдат определени финалистите на континенталното първенство.