• андора-
  • лигата на нациите

Молдова спечели домакинството си на Андора

Снимка: БГНЕС/EПA

Северна Македония постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Латвия в третия мач за двата тима от дивизия “C” на Лигата на нациите. Попаденията за западните ни съседи отбелязаха Яни Атанасов (35’), Лирим Камили (70’) и Елиф Елмас (90+3’).

Така Северна Македония продължава да е начело в групата си със 7 точки след първите три мача, като това няма как да бъде променено от изхода на срещата между Фарьорски острови и Армения. Латвийците пък останаха с три точки.

В другата ранна среща Молдова спечели с 2:0 домакинството си на Андора в среща от група 2 на Лига “D” на Лигата на нациите.

Артур Йоница откри резултата в 31-ата минута, а резервата Максим Кожокару се разписа в добавеното време на второто полувреме. Молдовците са лидер в групата след втората си победа в два мача. Андора пък записа шеста поредна загуба във всички турнири, като в тези срещи няма отбелязан гол.