• конмебол-
  • квалификациите

Момчетата на Дорвиал Жуниор се изкачиха до четвърто място

Снимка: БГНЕС/EПA

Отборът на Бразилия победи тима на Чили с 2:1 в мач от от квалификациите за Мондиал 2026 в зона КОНМЕБОЛ.

С успеха момчетата на Дорвиал Жуниор се изкачиха до четвърто място в зона Южна Америка.

Домакините от Чили поведоха с ранен гол във 2-рата минута на Едуардо Варгас. В края на полувремето те имаха и претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията.

Още в ответната атака в първата минута на добавеното време на първата част Игор да Круз връхлетя върху хитър висок пас от Савиньо и с лекота преодоля вратаря с глава отблизо, изравнявайки резултата.

Победният гол падна късно в 89-ата минута, когато Луис Енрике направи страхотен пробив и дръпна спусъка от вътрешността на наказателното поле, за да дари “селесао” с победата.