Отидете към основна версия

888 0

Евертън се изгаври с Арсенал

  • евертън-
  • арсенал-
  • евротурнирите

Карамелите направиха класическа победа с 3:0 и гледат към евротурнирите

Снимка: БТА

Битката за 4-ото място в Англия остава нерешена, след като днес Евертън сгази Арсенал с класическото 3:0 и е само на крачка от участие в ШЛ.

Стивън Нейсмит и Ромелу Лукаку вкараха за "карамелите", а бившият им играч Микел Артета си отбеляза автогол, за да оформи крайния резултат.

Лондончани живнаха едва във втората половина на полувремето и стигнаха до няколко опасни атаки, а удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн беше избит в гредата от Тим Хауърд.

В последната минута гол на Яя Саного беше отменен заради засада. В крайна сметка нов гол така и не падна и Евертън се поздрави с убедителна и изключително важна победа. Благодарение на нея "карамелите" вече имат 63 точки.

Те остават пети, но са само на една точка от четвъртия Арсенал. Мърсисайдци са и с мач по-малко, така че имат огромен шанс да се преборят с "артилеристите" за тази толкова важна позиция.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини