Българският професионален боксьор Кубрат Пулев заяви, че е готов да бие Владимир Кличко за световната титла по бокс в тежка категория.
Двубоят беше договорен снощи и ще се състои на 6 септември в Хамбург, след като агенцията "К2", която е собственост на братята Виталий и Владимир Кличко, спечели търга за организирането на двубоя срещу 7250131 долара.
"Няма значение кога и къде, ще спечеля титлата. Готов съм да сменя Владимир Кличко като световен шампион в тежка категория", категоричен бе Пулев.
Промоутърът на българина Кале Зауерланд, чиято агенция загуби наддаването също е оптимист за представянето на своя боксьор.
"Очаква ни голям мач между двама равностойни боскьори. Кубрат Пулев разполага с всички необходими качества, за да се противопостави на Владимир Кличко и да влезе в боксовата историята на тежка категория", каза Зауерланд.