Отидете към основна версия

19 272 10

Без ръце по немската магистрала А9

  • магистрала-
  • безпилотен автомобил-
  • германия

Властите в Германия имат намерение да предоставят участък от магистрала А9, свързваща градовете Берлин и Мюнхен, за изпитания с безпилотни автомобили. Информацията е на агенцията Bloomberg, която цитира представител от германското Министерство на транспорта.

Това не е първият подобен експеримент. През април миналата година Volvo започна подобни тестове по улиците на Гьотеборг, а от януари тази година британските власти разрешиха тестове на безпилотни автомобили по "цивилната" пътна мрежа. В Германия обаче тези проучвания ще се правят на аутобан.

На въпросния участък от А9 са монтирани специални сензори и измервателна апаратура, която ще позволи на автономните автомобили да обменят информация помежду си, както и с окръжаващите ги обекти от инфраструктурата. Безпилотните автомобили ще започнат да се движат по немската магистрала в края на тази година.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини