Отидете към основна версия

12 Април, 2015 18:58, обновена 12 Април, 2015 18:58 1 903 6

Силни взривове събудиха Донецк. Пак крехко примирие

  • донецк-
  • взрив-
  • сражения-
  • летище

Сражение се е водило във великденската нощ в района на летището в Донецк край селището Жабунки между украински правителствени сили и сепаратистите

Силни взривове събудиха Донецк, съобщават от министерството на  отбраната на сепаратистката Донецка народна република. Оттам  съобщават, че 120 мм мина е попаднала в жилищен блок. Няма  информация за жертви и ранени.

Малко по-късно съобщиха, че снаряд е попаднал в хирургическо отделение на местна градска болница.
На зазоряване пък е чут силен взрив в Донецкия химически завод.

Малко след обяд ТАСС обяви, че е постигната договорка между Киев и сепаратистите за прекратяване на огъня.

По-рано от командването на антитерористичната операция обявиха, че позициите на украинските части в района са били обстреляни от събота вечерта до полунощ 18 пъти.

Сражение се е водило във великденската нощ в района на летището в Донецк край селището Жабунки между украински правителствени сили и сепаратистите от самопровъзгласилата се Донецка народна република, съобщи ТАСС.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: