Отидете към основна версия

3 405 5

Мъж почина след целувка с кучето си

  • мъж-
  • целувка-
  • куче-
  • германия-
  • почина-
  • бактерии

Пациентът бил приет в болницата с грипоподобни симптоми

Снимка: Shutterstock

В германския град Бремен 63-годишен мъж почина от патогенни бактерии, съдържащи се в слюнката на домашното му куче, което го облизало, съобщи „Дейли мейл”.

Пациентът е приет в болницата с грипоподобни симптоми. Скоро към сепсиса се добавили треска и задух. Симптоми като синини и невротична болка се появили по-късно.

След известно време бъбреците и черният дроб на пациента блокирали. 16 дни след постъпването в болницата човекът развил пневмония и имал течност в мозъка. Семейството решило да изключи животоподдържащите устройства, предаде Би Ти Ви.

След аутопсията се установило, че причината е откритата в организма на починалия бактерия Capnocytophaga Canimorsus, която се намира в слюнката на кучета и могат да навлязат в човешкото тяло след ухапване или в случай на близък контакт със заразено животно. Според експерти домашният любимец на човека го е заразил след като е облизал лицето на собственика си.

Поставете оценка:
Оценка 4.5 от 2 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: