Отидете към основна версия

4 752 54

Източници твърдят, че двамата убити украинци в търговския център в Германия, са били военни

  • украинци-
  • търговски център-
  • германия-
  • военни-
  • източници-
  • убити

Украинският външен министър Дмитро Кулеба е инструктирал дипломатите си да следят с особено внимание случая и да поддържат контакт с германските служби за сигурност

Снимка: Shutterstock

Двамата украинци, които бяха убити с хладно оръжие в търговски център в германския град в Мурнау, в Горна Бавария в събота вечерта, са били военнослужещи, предаде ДПА, като се позова на свои източници от Киев. Малко след убийството полицията е задържала 57-годишен руснак.

Украинският външен министър Дмитро Кулеба е инструктирал дипломатите си да следят с особено внимание случая и да поддържат контакт с германските служби за сигурност, за да може извършителят да бъде наказан с цялата строгост на закона. В. "Украинска правда" съобщи, че Кулеба е благодарил на германските власти за ареста.

Полицията днес заяви, че към момента няма данни престъплението да е свързано с руската война в Украйна, която руският президент Владимир Путин започна на 24 февруари 2022 г., отбелязва ДПА.

Убитите украински граждани, които са на 23 и 36 г., са живеели в окръг Гармиш-Партенкирхен. Смъртта им е настъпила вследствие на прободни рани, като по-възрастният е починал на място, а по-младият е издъхнал малко след като е бил откаран в болница.

Данните от разследването сочат, че тримата мъже са се познавали, заяви говорител на полицията, като допълни, че предстои да се изяснят редица детайли по случая.

Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 11 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: