28 Август, 2012 11:28 8 940 27

20 пъти около Земята

  • околосветско пътешествие-
  • mercedes-benz-
  • g-klasse-
  • gelaendewagen-
  • гюнтер холторф

Гюнтер Холторф е на 74 години. 23 от тях е посветил на пътешествия със своя Mercedes-Benz Gelaendewagen. За това време немецът е изминал 800 000 км, което се равнява на 20 обиколки на земното кълбо.



Холторф нарича на галено своя G-Wagen "Ото" и твърди, че всъдеходът не го е предавал никога. Германецът си спомня само за няколко дребни повреди, които отстранил на място.



Пътешествието на Гюнтер започнало през 1989 г. По онова време работел за авиокомпания и поел на обиклка из Африка с жена си. После двамата решили просто да не се връщат и да продължат да скитат.



Преди няколко години фрау Холторф починала. Последното й желание било Гюнтер да не слага край на приключението и той го изпълнявал и досега.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Ivan

    5 0 Отговор
    Добра реклама на мерцедес
  • 2 Гост

    5 0 Отговор
    Не е имал повреди, защото не е минавал през българските пътища...
  • 3 Клаус

    6 1 Отговор
    Реклама! Mercedes- Benz G klasse World Tour, не вярвам дядото да ги е лепил тези стикери. Иначе, не виждам какъв е проблема една кола да мине и над милион километра. У нас масово колите са над 500 хил. и доста от тях изглеждат като нови.
  • 4 444444

    6 0 Отговор
    Защо ли е с такъв номер?
  • 5 зайо

    3 0 Отговор
    много си зле
  • 6 EnemY

    5 0 Отговор
    Половината коли в България са на повече километри значи не е само той :Д
  • 7 Kosio СО9991ХА

    6 0 Отговор
    Евала на хората.Само незнам от къде взимат кинти?!Иначе и азсъм навит на една обиколка ,но не 23годишна,а макс. 2г!
  • 8 ПАТРОНА

    10 0 Отговор
    Аз пък съм навит на обиколка с 23 годишна
  • 9 Стар Българин

    6 0 Отговор
    Ако имам кинти и аз бих го направил. Мисля, че повечето хора , които ги влекат автомобилите и пътешествията ще се навият.
  • 10 ВИП АМГ

    10 0 Отговор
    G klasa a ne Audi zabelejete.
  • 11 Пламен Василев

    2 4 Отговор
    Интересно защо е с транзитни номера
  • 12 Борисов

    10 0 Отговор
    Браво, деденце ! Да си жив и здрав !
  • 13 eho

    3 2 Отговор
    НЕМА ТАКИВИ АВТОМОБИЛИ ВЕЧИ

    Коментиран от #22

  • 14 bursuka

    4 0 Отговор
    Дядка за природата загадка!
  • 15 Нешо

    1 3 Отговор
    до 10 ВИП АМГ

    Ти във всяка статия плюеш по ауди. Май си ял дървото от някой с ауди ми се струва

    Коментиран от #21

  • 16 OFFROADER

    2 3 Отговор
    Гледайте по ДИСКАВЪРИ на 4-ти септември премиерата на "С кола на края на света" да видите кой е истинския джип и какво може
  • 17 мъдетре

    0 4 Отговор
    А кинтаци откъде бе хер Деден

    Коментиран от #24

  • 18 Някой

    0 5 Отговор
    И аз това се чудим... как така 25 години си обикаляш, ами пари за бензин, храна, дрехи ала бала??? Тоя ще да е некой наследник на хитлер, има един казан със златни зъби в багажника сигурно.
  • 19 Хайде...

    1 2 Отговор
    Гледайте анимацията "UP" (oт 2009-та)
  • 20 БГ

    4 0 Отговор
    Атмосферен дизел,верига,шаси не самоносещо тенеке,правено за армията с гарантирана дълговечност...жив и здрав хер немеца да кара...
  • 21 ВИП АМГ

    1 1 Отговор

    До коментар #15 от "Нешо":

    iadoh darvoto ot markata Audi a ne ot niakoi.shto ti ial lisi na niakoi s mercedes?
  • 22 БУМЕР КАМОР

    1 1 Отговор

    До коментар #13 от "eho":

    ima samo deto ti niama kak da pritejavash takav.
  • 23 Горския

    1 0 Отговор
    Чел съм за този немец , че като се пенсионирал му направили подаръка Мерцедеса и всички разходи докато е жив , понеже по време на работата си е бил отдаден много .
  • 24 Явор Кръстев

    1 0 Отговор

    До коментар #17 от "мъдетре ":

    Германска пенсия бате
  • 25 Божо

    2 0 Отговор
    Най-великият джип на всички времена евала на Г класата ще обиколи света още 8 пъти

    Коментиран от #27

  • 26 Цветелина

    0 0 Отговор
    Напомня ми историята от анимационното филмче Up in the Air!
  • 27 ВИП АМГ

    0 0 Отговор

    До коментар #25 от "Божо":

    da prav si