Пловдивските „Ботев” и „Локо” с победи в първенството

• локомотив пловдив

В дербито на опашкарите Марек победи Хасково гост

Пловдивските „Ботев” и „Локо” с победи в първенството - 1
Снимка: БТА

Пловдивските Ботев и Локомотив записаха победи в срещи от 13-ия кръг на българското първенство. „Канарчетата” надвиха у дома Берое с 3:1 и записаха шеста победа от началото на сезона.

Головете за домакините бяха дело на Милен Гамаков, Томаш Иршак и Иван Цветков в началото на второто полувреме. Почетният гол за старозагорци отбеляза Димо Бакалов четвърт час преди края на срещата. В 37-ата минута Берое остана с човек по-малко заради червения картон на Игор Джоман, което улесни задачата на Ботев.

Локомотив (Пловдив) пък победи като гост Славия с 2:0 и измести „белите” от деветата позиция във временното класиране. Мартин Камбуров вкара и двата гола, а столичани играха близо 20 минути с човек по-малко заради червения картон на Цветомир Панов.

В „дербито” на опашкарите Марек победи Хасково с 1:0 като гост. Утре ще се изиграе най-горещият сблъсък по родните терени – Левски срещу ЦСКА. По-късно днес пък Литекс приема Локомотив (София).