Номер 4 в света Милош Раонич пречупи съпротивата на коравия Хуан Мартин дел Потро след 6:3, 7:6 (6) и ще играе на финала в Делрей Бийч.
Втората част бе особено драматична. В края й, канадецът реализира пробив за 6:5, но Дел Потро веднага му върна жеста с ретур с две ръце от линията.
Последният гейм мина през истинска драма, след като канадецът поведе с 30:15, но направи две двойни грешки и се стигна до тайбрек. Там той повтори двете двойни грешки при 5:4, но в крайна сметка успя да измъкне класирането си на финала.
Там негов съперник ще бъде представителят на домакините Джак Сок, който елиминира друг американец - Доналд Йънг - след 6:4, 7:6 (2).
За Сок това е второ участие на финал през сезона, но ще му трябва и нещо повече от традиционния силен сервис, за да се противопостави на канадеца.
Двамата финалисти са играли общо 10 пъти по между си, като Раонич има 8 победи, а Джак Сок- 2, но последната пък е за него- през октомври в Шанхай.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА