С 5 гола срещу Аспирините Меси е повелителят на „Кам Ноу“

• лео меси-
  • барселона
С 5 гола срещу Аспирините Меси е повелителят на „Кам Ноу“ - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Лео Меси е новият идол на „Кап Ноу“ след като в мача-реванш срещу „Байер“ Леверкузен той наниза 5 гола за разгромната победа със 7 на 1, отбелязват световните медии. С общ резултат от 10 на 2 „Барселона“ се класира на четвърт финалите на най-касовия турнир на Стария континент.

Аржентинецът е първият футболист, регистрирал подобно постижение в историята на Шампионската лига. Мачът започна със силен домакински натиск, като Меси откри в 25-ата минута с прехвърлящ удар.

В 42-та минута Бълхата удвои след пас на Иниеста, а три минути след почивката и оформи своя хеттрик при асистенция на Сеск Фабрегас, пише БГНЕС.

Резервата Кристиан Тейо вкара за 4-0 в 56-ата минута, а три минути по-късно Меси покачи от малък ъгъл на 5-0.

В 62-та минута младият Тейо се отчете с втори гол - 6-0 за Барса! Последва пети гол на Меси и общо седми за домакините, а почетния си гол гостите реализираха чрез Карим Белараби в последната минута на двубоя.

Лео Меси се превърна в 11-ият футболист, успял да реализира 5 попадения в един мач в историята на най-престижния европейския клубен турнир, който преди носеше името Купа на Европейските шампиони, а сега е Шампионска лига, пресмята Гонг. бг.

Аржентинецът изравни постижение на легендарния Никола Котков, който е един от тези, реализирали 5 гола в един мач в КЕШ. Това става през сезон 1964/65 година, когато Котков бележи пет гола за „Локомотив“ София при победата с 8:3 над шведския „Малмьо“ в София.