• дъ стронгест-
  • хуан аурих
Неймар не остана по-назад от Меси (видео) - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Бразилската звезда на Сантос Неймар показа тази нощ защо е смятан за един от най-големите таланти в световния футбол в момента. Докато Лионел Меси чупеше рекорди с фланелката на Барселона  в Шампионската лига, 20-годишният Неймар избухна с хеттрик и донесе победата на своя тим с 3:1 срещу друг бразилски отбор - Интернасионал, в турнира "Копа Либертадорес".

Неймар се разписа в 16-ата минута от дузпа, в 55-ата и 65-ата минута, а голът за Интернасионал бе дело на друг млад бразилски талант - Леандро Дамиао, в 64-ата минута. Вторите две попадения на Неймар станаха след чудесни пробиви на младия нападател.

Сантос е втори в класирането в Група 1 с 3 точки. Първи е Дъ Стронгест (Боливия) с 6, Интернасионал е трети с 3, а без нито една точка след първите две срещи на последната четвърта позиция е Хуан Аурих (Перу).