• "тича"-
  • "а" група
Черно море се измъчи срещу бетона на Ботев - 1
Снимка: Черно море-Ботев Враца, БГНЕС

Отборът на Черно море победи трудно Ботев Враца с минималното 1:0  в последния мач от 18-ия кръг на "А" група.

Единственото попадение на стадион "Тича" отбеляза капитанът Георги Илиев в 69-ата минута.

Първата част от двубоя, която завърши 0:0, бе вяла, а положенията пред двете врати - малобройни.

След почивката нещата не се промениха значително. Черно море продължаваше да играе несериозно, а футболистите на Ботев, удовлетворени от това 0:0, чакаха за грешка на съперника, вместо сами да се опитат да направят нещо.

Все пак 69-ата минута "моряците" решиха мача с гол на своя капитан Георги Илиев. Сашо Александров проби по дясното крило, центрира към Божилов, който пък отклони към Дончо Атанасов. В разбъркването Атанасов стреля, но Жоро Илиев, който бе на чиста позция, засече топката и излъга вратаря Цветковски.

Преди и след попадението гостите имаха по още един шанс да отбележат, но не се възползваха и така победата бе спечелена от Черно море.

Така тимът от "Тича" вече има 28 точки, но си остава на осма позиция.

Ботев пък е на 4 точки от Видима-Раковски, който заема мястото, пращащо на бараж.