• ла лига

Каталунците победиха Райо Валекано с 3:1 у дома

Барса крачи към титлата в Ла Лига - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Барселона направи нова крачка към титлата в Ла Лига. В мач от 27-ия кръг "каталунците" победиха с 3:1 Райо Валекано. "Пчеличките" откриха резултата на "Камп Ноу" чрез Раул де Томас, но с попадения на Жерар Пике, Лионел Меси от дузпа и Луис Суарес, "блаугранас" стигнаха до успеха, разказва topsport.bg.

Така тимът на Ернесто Валверде събра 63 точки и е лидер във временното класиране. Райо е 19-и с 23 точки.

Гостите започнаха агресивно мача. В 5-ата минута Пике хвана с ръка откъсващия се Де Томас, но съдията не отсъди нарушение, нито поиска да гледа ситуацията с ВАР.

Постепенно Барселона пое инициативата. В 18-ата минута опасен удар на Суарес мина покрай вратата. В 23-ата минута Коутиньо от близка дистанция не затрудни вратаря на гостите.

Две минути по-късно Райо поведе. Раул де Томас получи отляво на два пъти замахна да стреля, а третият път го направи и от 19 метра прати топката до гредата за 0:1.

В 30-ата Пике беше оставен да стреля с глава от седем метра, но не се ориентира добре и насочи неточно.

В 39-ата минута Барса изравни. Жерар Пике се отскубна след центриране от пряк свободен удар и с глава вкара за 1:1.

Втората част стартира с дузпа за домакините. Семедо направи поредно силно включване отдясно, финтира Жорди Амат и падна. Повторенията не показаха добре дали има съприкосновение между двамата. От бялата точка Лионел Меси не сбърка.

В 59-ата минута Коутиньо намери Меси на дузпата, но ударът на аржентинеца не бе достатъчно силен.

В 82-ата домакините реализираха трети гол, който реши всичко в мача. Семедо се включи в атака и намери Суарес, той подаде към Иван Ракитич, който му върна и уругваецът вкара за крайното 3:1.