Райо Валекано победи Реал (Мадрид) с 1:0

• райо валекано-
  • испания-
Райо Валекано победи Реал (Мадрид) с 1:0 - 1
Снимки: EPA/БГНЕС

Реал (Мадрид) продължи с колебливото си представяне в Ла Лига продължи и в 35-ия кръг. "Кралския клуб" загуби с 0:1 от последния във временното класиране Райо Валекано, пише topsport.bg.

Единственият гол на "Вайекас" падна в 23-ата минута от дузпа. Негов автор стана Адриан Ембарба.

Треньорът на "белите" Зинедин Зидан заложи на експериментален състав, който определено разочарова. Реал остава на трето място във временното класиране в 65 точки, докато "пчеличките" се изкачиха на 19-о място и съхраниха шансовете си спасение.

Първата добра възможност дойде в 5-ата минута. Марсело шутира силно от около 20 метра, но Алберто Гарсия. В 9-ата минута Поцо стреля към близкия ъгъл, но Куртоа се справи.

В 17-ата минута Модрич загуби топката в центъра, "пчеличките" организираха отлична атака, при която Поцо излезе сам срещу вратаря на "кралския клуб", но стреля в него. Четири минути по-късно Бейл бе изведен срещу Гарсия, но пропусна.

Съдията обаче получи сигнал за положения в наказателното поле на Реал секунди по-рано. Реферът се консултира с ВАР и посочи бялата точка, след като прецени, че Хесус Вайехо е нарушил правилата. Зад топката застана Адриан Ембарба, който вкара за 1:0.

В 38-ата Мариано вкара с атрактивен прехвърлящ удар, но попадението не беше зачетено заради видима засада.

През втората част Райо продължи да играе със самочувствие. В 53-ата минута Бебе отправи силен удар от дистанция и Куртоа изби.Райо Валекано победи Реал (Мадрид) с 1:0

В 68-ата минута резервата Браим Диас спечели пряк свободен удар на удобна позиция. Бейл прехвърли стената, но вратарят Алберто изби в корнер.

В 86-ата минута Гера изскочи зад отбраната на Реал, преодоля Куртоа, но си затвори ъгъла и Вайехо успя да изчисти топката.