Фалкао избухна, Атлетико (М) спечели Лига Европа

• кеш-
  • европа
Фалкао избухна, Атлетико (М) спечели Лига Европа - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Атлетико Мадрид победи с 3:0 Атлетик Билбао в изцяло испанския финал на Лига Европа. На "Национал Арена" в Букурещ "дюшекчиите" записаха 12-а поредна победа в турнира този сезон и триумфираха след пореден блестящ мач на голямата си звезда Радамел Фалкао, който отбеляза първите два гола за тима от испанската столица. Колумбийският нападател показа класата си първо в 7-ата минута, когато откри резултата, а след това и в 34-ата, когато направи резултата 2:0. Бразилският офанзивен халф Диего сложи точка на спора пет минути преди края, правейки победата на Атлетико класическа.

За втори път в рамките на три години Атлетико триумфира с трофея на Лига Европа. През 2010 година "дюшекчиите" победиха на финала английския Фулъм. Това е общо втори трофей на Атлетико в турнира за Купата на УЕФА/Лига Европа, като отборът е печелил веднъж и КНК, както и Суперкупата на Европа. Мадридчани имат и един загубен финал в КЕШ.

Баските, от своя страна, преследваха първи трофей в европейските клубни турнири в своята история, но се оказаха на страната на губещия и при второто си участие на финал в Европа.