Две нули белязаха старта на френската Лига 1

• 0:0

Бордо и Нант определено разочароваха и своите, и неутралните фенове

Две нули белязаха старта на френската Лига 1 - 1
Снимка: Facebok

Бордо и Нант завършиха наравно - 0:0, в откриващия сезон 2020/2021 в Лига 1 мач..Домакините трябваше да играят над час с човек по-малко, след като Меди Зеркан бе изгонен през първото полувреме.

В 18-ата минута Меди Зеркан влезе остро в краката на Никола Палис, който се свлече на земята покосен и това принуди намесата на медицинския екип. Впоследствие главният арбитър Беноа Бастиен разгледа ситуацията чрез ВАР и прецени, че Зеркан заслужава червен картон. По този начин домакините останаха в намален състав от 20-ата минута нататък.

Логично, до края на полувремето Нант доминираше, като Бордо успя да отправи само 3 удара по посока противниковата врата.

Втората част започна с натиск за “жирондинците“, които до 49-ата минута създадоха три положения – толкова колкото за цялото първо полувреме.

Едва в 61-ата минута Нант се добра до два последователни корнера, но те не стреснаха противниковата отбрана.

До края на мача двата състава започнаха да играят открито, с разменени атаки, но точността на завършващия удар не се усмихна пред никого.

Във втория кръг Бордо ще гостуване на Анже, а Нант ще приеме Ним.