Интер оцеля срещу Борусия Мьонхенгладбах и запази шансове за класиране

• дармиан-
  • лукаку

"Нерадзурите" спечелиха с 3:2

Интер оцеля срещу Борусия Мьонхенгладбах и запази шансове за класиране - 1

Интер победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:2 като гост в среща от предпоследния кръг на група "Б" на Шампионската лига.

Дармиан изведе италианците напред в 17-ата минута, а Аласан Плеа изравни в продължението на първата част. Лукаку даде добър аванс на гостите с две попадения в 64-ата и 73-ата, но Плеа върна един гол в 76-ата, а още едно негово попадение минути по-късно беше отменено от VAR заради засада.

В другата среща от по-рано днес Шахтьор победи Реал (Мадрид) с 2:0.

Ситуацията в групата е такава, че всички отбори могат да продължат напред. С най-големи шансове е лидерът Борусия с 8 точки, докато Шахтьор и Реал са с една по-малко, а Интер е последен с 5.

В последния кръг (9 декември) Реал посреща Борусия (М), а Шахтьор гостува на Интер.