• солер-
  • дузпа

Каталунците спечелиха с 3:2

Барселона изравни Реал Мадрид след трудна победа над Валенсия - 1

Барселона спечели с 3:2 при визитата си на Валенсия в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига, изравнявайки се по точки с Реал (Мадрид). Каталунците и „кралете“ изостават на две точки от лидера Атлетико (Мадрид), който гостува на „Камп Ноу“ в следващия кръг.

Футболистите на Роналд Куман доминираха, но в началото пропуски направиха Педри и Араухо, чийто удар бе спасен от Яспер Силесен. Последва ситуация, при която останаха съмнения за дузпа в полза на гостите за нарушение срещу Педри, но не последва съдийски сигнал.

Гая и Урош Рачич застрашиха вратата на Марк-Андре тер Щеген, но германският страж беше на мястото си. В 40-ата минута Педри се размина с топката в близост до голлинията и това бе последната по-интересна ситуация за първата част.

Скоро след почивката Паулища (50) изведе „прилепите“ напред в резултата след центриране на Карлос Солер от корнер. Каталунците претендираха за нарушение срещу вратаря при борбата за място при центрирането, но не получиха такова. Тер Щеген се сблъска със своя съотборник Педри и леко с Тиери Корея от домакините, след което падна на земята, но съдиите прецениха, че голът е редовен.

Пет минути след гола защитникът Тони Лато игра с ръка в наказателното си поле и последва дузпа за гостите. Лео Меси изпълни удара от бялата точка, но вратарят Силесен спаси. Педри направи добавка и защитник спря топката пред голлинията, а накрая Меси с мощен удар отблизо изравни за 1:1. Антоан Гризман (63) вкара втория гол за гостите на празна врата след спасяване на Силесон при удар с глава на Френки де Йонг.

Лионел Меси (69) увеличи преднината на каталунците с прецизен шут от пряк свободен удар и рикошет в гредата. Домакините обаче върнаха интригата с красив гол на Карлос Солер (83), който отправи бомбен удар от далечна дистанция и не остави шансове за Тер Щеген. До края на мача опитите на „прилепите“ да изравнят останаха без успех.

След победата си Барселона събра 74 точки и се изравни с Реал (Мадрид) на второто място. Валенсия е на 14-а позиция с 36 пункта.