• фенербахче-
  • баскетбол-
  • евролига

Панатинайкос нанесе първа домакинска загуба на Жалгирис

Реал (М) нанесе втората загуба за сезона на лидера Фенербахче в Евролигата по баскетбол за мъже - 1

Реал Мадрид нанесе втората загуба за сезона на лидера Фенербахче в Евролигата по баскетбол за мъжеРеал Мадрид нанесе втората загуба за сезона на лидера Фенербахче в Евролигата по баскетбол за мъже

Реал Мадрид победи като гост лидера в класирането Фенербахче с 85:71 (25:16, 21:18, 22:20, 17:17) в среща от 11-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Така испанците нанесоха едва втора загуба на турския тим от началото на сезона в надпреварата, предава БТА.

За Фенербахче това е първо домакинско поражение, а Реал записа шести пореден успех. Гостите доминираха през целия мач. Те имаха аванс от 46:34 на почивката и 68:54 след 30 минути игра, след което без проблеми стигнаха до крайния успех.

Джанан Муса отбеляза 18 точки за Реал, Еди Таварес добави 17, а Габриел Дек се отчете с 12 точки и 8 борби.
Джонатан Мотли бе най-резултатен за Фенербахче с 20 точки и 7 борби, Девин Букър вкара 15. Фенербахче остава лидер в подреждането с 9-2, а Реал е на втора позиция с 8-3, колкото имат Барселона и Монако.

Байерн Мюнхен (Германия) спечели срещу гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) с 98:89 (26:24, 24:20, 23:23, 25:22) и записа четвърти успех за сезона. Касиус Уинстън се отчете с 23 точки за победителите, Елиъс Харис добави 14, а Айзък Бонга завърши с 12 точки и 9 борби. Лоренцо Браун изигра силен мач за Макаби Тел Авив и завърши с 36 точки и 7 асистенции.Байерн е с баланс от 4-7 и заема 15-о място в класирането, докато израелците са девети с 5 успеха и 6 поражения.

Панатинайкос нанесе първа домакинска загуба на Жалгирис, след като спечели срещата във Вилнюс с 81:67 (27:13, 17:15, 16:25, 21:14) след 24 точки на Дерик Уилямс.

Цървена Звезда (Сърбия) победи Виртус (Италия) с 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19) и записа четвърти пореден успей под ръководството на старши треньора Душко Иванович.