• спорт-
  • световно първенство по радиозасичане

Страната ни се представи отлично на Световното първенство по Радиозасичане

Два златни медала грабна България - 1

Куп медали спечели България на XXI-то Световното първенство по Радиозасичане, чийто домакин беше чешкия град Либерец. Най-добрите в спорта мериха сили от 27 август до 2 септември. България беше представена от 14 състезатели в 3 категории - девойки категория Ж 19, жени категория Ж 45, мъже категория М 70.

Световна шампионска титла спечели Ивана Педева /W19/ във Радио-ориентирането /Foxoring/.

Трето място за Андрея Дяксова в Радио-ориентирането /Foxoring/ във елитната категория /W21/.

Втори златен медал за страната ни беше спечелен от Димитър Кирев в дисциплината Спринт.

Трето място отборно спечелиха Ивана Педева, Андрея и Антоанета Дяксови в Класика 2 на 144 МХц. в елитната категория жени 21 години /W21/.