Макс Верстапен спечели Гран при на Испания

• формула 1-
  • ред бул

Макс Верстапен спечели Гран при на Испания - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Седмата победа на Макс Верстапен през сезона във Формула 1 изстреля тима му Ред Бул на цели 60 точки пред Ферари в класирането при конструкторите.

Световният шампион спечели и Гран при на Испания на пистата "Каталуния" след интригуваща битка с Ландо Норис (Макларън), информира btvsport.bg.

Нидерландецът изпревари потеглелия от полпозишън своя съперник още на старта. И двамата обаче бяха изненада от Джорд Ръсел (Мерцедес), който ги изпревари на първия завой.

Верстапен поведе колоната в третата обиколка и задържа позицията си до финала, където стигна 2,2 секунди преди Норис. Подиума допълни Люис Хамилтън (Мерцедес).

След десет старта Верстапен има 219 точки - с 69 повече от Норис и нсъс 71 от Шарл Леклер (Ферари).. Второто място вече се заема от Норис, който изостава с 69 пункта от водача, а тройката с пасив от 71 точки от първото място допълва Леклер.

При конструкторите Ред Бул има 330 точки пред Ферари (270) и Макларън (237).