Тема: Украйна

Русия атакува масирано Украйна с дронове и ракети. Четирима убити в Днепър, има затрупани под руините в Киев

2 Юни, 2026 03:52, обновена 2 Юни, 2026 05:01 848 23

  • украйна-
  • русия-
  • атаки-
  • ракути-
  • дронове-
  • жертви-
  • киев-
  • днепър

Съобщава се за удари и пострадали в Харков, Суми, Запорожие и други населени места

Русия атакува масирано Украйна с дронове и ракети. Четирима убити в Днепър, има затрупани под руините в Киев - 1
Снимка: УНИАН

В нощта на вторник, 2 юни, Русия предприе масирана атака с дронове и ракети на украинска територия, съобщава УНИАН.

Четирима души са загинали в град Днепър, сред тях 73-годишна жена, а други щестнадесет са ранени. Двуетажна сграда и няколко апартамента в четириетажна сграда са частично унищожени.

Кметът на Киев Кличко предаде за осем пострадали в столицата, седем от които са хоспитализирани. „В Соломенски район, в резултат на падащи отломки, вероятно от дрон, е избухнал пожар в частен дом и 15-етажна сграда. В Голосеевское сграда на клиника гори. В Шевченковски район е избухнал пожар на 4-ия и 5-ия етаж на 24-етажна жилищна сграда, вероятно в резултат на удар на ракета в 24-етажна жилищна сграда. Спешни служби се насочват към мястото на инцидента", заяви кметът. Кличко съобщи за прекъсвания на електрозахранването в няколко района на столицата.

В квартал Подил се е срутила конструкцията на многоетажна жилищна сграда. Предварителните данни показват, че под развалините има хора.

В квартал Оболон горят автомобили в резултат на падане на ракетни отломки. „Имаше и пожари на два адреса на открити площи, близо до детска градина“, съобщи кметът на Киев.

В Немишлянски район шестима души, включително 11-годишно момиче, са ранени.

Дрон е ударил индустриалната зона на район Основянски, където е избухнал пожар.

Осем души са пострадали в Харков.

Русия е нанесла удар и по жилищен район в Суми.

„Днес, около 1:05 ч. сутринта, врагът е нанесъл удар по жилищен район в град Суми. В Зареченски район дрон е ударил многоетажна жилищна сграда. Ударът е причинил задимяване. В Ковпаковски район вражески дрон е ударил частен дом, причинявайки пожар на покрива. Според предварителна информация няма пострадали. Всички необходими служби работят на място. Последиците от вражеското нападение се установяват“, каза Артьом Кобзар, изпълняващ длъжността кмет на Суми и секретар на Общинския съвет на Суми.

В Запорожие са регистрирани най-малко 20 удара с различни видове оръжия, а информацията за щетите и ранените се уточняма.

Трима души са ранени в Каменское, хоспитализирани в средно тежко състояние


Поставете оценка:
Оценка 2.5 от 4 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Кво става факти

    18 4 Отговор
    нали зеленков подквикваше че крайната е в москва вече а

    Коментиран от #3, #9, #10

  • 2 Анджело

    17 3 Отговор
    Добра новина!
  • 3 Българин....

    8 5 Отговор

    До коментар #1 от "Кво става факти":

    Те това го могат най добре. Да лъжат и говорят глупости!
  • 4 Хахахах

    15 3 Отговор
    Абе, вие друсате повече и от Зеления! "В Зареченски район дрон е ударил многоетажна жилищна сграда. Ударът е причинил задимяване." Нали се сещате, че ако "врагът" наистина удари жилищен район, жертвите ще бъдат стотици, даже хиляди.

    Коментиран от #8

  • 5 хихи

    11 2 Отговор
    А "Орешник" за Лвов кога?
  • 6 Румен Решетников

    2 13 Отговор
    Това представлява Руский мир!
    Убийства на цивилни и разрушаване на жилища. Непреходна руска класика...
  • 7 Иван

    15 2 Отговор
    Овцата Кая Калас е още жива.
  • 8 Глеб Жиглов

    3 3 Отговор

    До коментар #4 от "Хахахах":

    Те не се сещат а получават някаква информация от някъде, и не се казва вие друсате а вие се друсате , в стремежа си да си много кул звучиш като идиот.
  • 9 хихи

    3 1 Отговор

    До коментар #1 от "Кво става факти":

    и Паулус беше в Москва
  • 10 Копейкин Костя

    1 13 Отговор

    До коментар #1 от "Кво става факти":

    Хаяско не стигна ли вече Дунава?
    Пета година се мота в Донбас , половината петолъчници на преклонна възраст дето го чакат не го дочакаха...

    Коментиран от #14

  • 11 хихи

    2 0 Отговор
    В Голосеевское сграда на клиника гори.

    Коментиран от #15

  • 12 оня с коня

    10 1 Отговор
    Украйна все още съществува, защото Путин жали етническите руснаци в Украйна, които са болшинството от населението. Ракетни и бомбови удари се извършват само по обекти извън работно време, за да се намалят жертвите. Не се употребява ядрено оръжие и не се предвижда употребата му.
    Великодушието и търпението на Владимир Владимирович са много големи. Над три години го дразнят. Скачат му по нервите. Сипят обиди. А той търпи и щади мирното население на Киев и градовете, където няма сражения.
  • 13 Иван

    1 0 Отговор
    Днепър или Днепропетровск? .....ако са били в Днепър, не са загинали, а са се удавили.
  • 14 И даже

    5 1 Отговор

    До коментар #10 от "Копейкин Костя":

    и 2 млн и половина укровчета не го дочакаха,а ако рече да дойде вие първи ще го срещнете че иначе ша копате дупки из прериите

    Коментиран от #17, #18

  • 15 Иван

    0 0 Отговор

    До коментар #11 от "хихи":

    Има ли надписи на испански?
  • 16 оня с коня

    2 1 Отговор
    Тук е пълно със смахнати евроатлантичеки тролове

    Коментиран от #19

  • 17 К.О.Т.а.р.А.К 🐱

    4 1 Отговор

    До коментар #14 от "И даже":

    4 милиона да станат пак ми не пука за тия наркомани
  • 18 Копейкин Костя

    1 3 Отговор

    До коментар #14 от "И даже":

    Ти почвай да водиш борба срещу фашистите дето управляват България, отивай в Балкана, обирай мандри и от време на време се навъртай край Дунава, белким посрещнеш крепостните...

    Коментиран от #20, #23

  • 19 Румен Решетников

    1 3 Отговор

    До коментар #16 от "оня с коня":

    Ба, аз само съветски, пардон, руски такива виждам!
  • 20 Иван

    0 1 Отговор

    До коментар #18 от "Копейкин Костя":

    Само да не обира палмово масло.
  • 21 оня с коня

    3 0 Отговор
    Само ятагана оправя БАНДЕРОВСКИТЕ НАЦИSSТИ.слава на император ПУТИН
  • 22 оня с коня

    1 0 Отговор
    Удpии Вова ,да се пукат коалициите черни душмански !
  • 23 А ти

    0 0 Отговор

    До коментар #18 от "Копейкин Костя":

    пак ше си онова с голия дирник увиснал над патурете навел се низко и криещ се из нивите да крадеш кукуруз
Новини по държави: