Last news in Fakti

30 Август, 2019 13:08 2 401 11

Хиляди жертви на ебола в Конго

  • конго-
  • починали-
  • жертви-
  • ебола-
  • африка-
  • епидемия

Здравните работници срещат трудности да овладеят разпространението на болестта

Хиляди жертви на ебола в Конго - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Починалите вследствие на продължаващата от година епидемия от ебола в Демократична република Конго надвишиха 2000, сочат правителствени данни, цитирани от "Ройтерс".

Правителственият екип, натоварен да ръководи борбата с епидемията, заяви, че потвърденият брой на заразените и вероятните случаи на заболяването също са достигнали нов пик и са над 3000. Според публикуваните днес правителствени данни смъртните случаи от ебола са 2006, а заболелите - 3004.

Само епидемията от същото заболяване в периода 2013-2016 г. в Западна Африка беше по-смъртоносна. Тогава починаха над 11 300 души от общо 28 000 заразени. Въпреки разработването на ефективна ваксина и лечение здравните работници срещат трудности да овладеят разпространението на болестта в отдалечени и засегнати от въоръжени конфликти райони в Източно Конго, където много от местните изпитват недоверие към действията за справяне с епидемията.

"За да проработи лечението, хората трябва да вярват на здравните работници, които го прилагат. За това ще са нужни време, ресурси и много здрава работа", заяви Международният комитет на Червения кръст. Сегашната епидемия е десетата в Конго, но е първата в гъсто населените гористи провинции Северно Киву и Итури, където въоръжени конфликти и етнически убийства от десетилетия подкопават сигурността в някои райони.


Поставете оценка:
Оценка 5 от 2 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, auto.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Много бял

    12 5 Отговор
    Тези там все се бият.Оставате ги на естествения подбор.Такива като тях незаслужават да живеят.А и без това земята е пренаселена.

    Коментиран от #9, #10

  • 2 Булгар

    14 1 Отговор
    Тези маймуни не се научиха малко на хигиена само разнасят бацили из света
  • 3 Коста

    6 4 Отговор
    Нана Куаме, живееща в Гана, публикува изявление, с което разтърси цялата интернет общественост. Чрез него тя настоява да разберем истинското обяснение на това що е ебола и светът да прозре реалните цели зад истерията, която се раздува около епидемията. Ето как Нана описва случващото се в Западна Африка: "Хората от западния свят трябва да знаят какво се случва тук, в Западна Африка. Всичко, което ви говорят, е лъжа. Ебола като вирус НЕ съществува и НЕ се разпространява. Червеният кръст донесе това заболяване в четири конкретни страни по четири конкретни причини. Ето защо либерийците и нигерийците започнаха да гонят служителите на Червения кръст от своите страни и да разпространяват вярната информация в новините.
  • 4 Коста

    6 2 Отговор
    Голяма част от хората веднага ще си спомнят за „депопулацията“, която безспорно вълнува умовете на Запада, когато става дума за Африка. Но аз мога да ви успокоя – депопулация в Африка не може да бъде достигната по пътя на умъртвяването на 160 души на ден в страни, в които хиляди се раждат всеки ден. Истинските причини са много по-практични и реалистични. Причина 1: Изкуствено разпространяваната чрез ваксинация болест, наречена ебола, е донесена в Африка с цел да се създадат условия за въвеждане на войски в Нигерия, Либерия и Сиера Леоне. Необходимо е да напомним, че съвсем наскоро Америка се опита да използва „Боко Харам“ с цел въвеждане на войски в Нигерия. Но лъжливата история с „Боко Харам“ постепенно се разпадна благодарение на това, че нигерийците започнаха да разпространяват истината. Никакви момичета никъде не са изчезвали. Световната подкрепа на военна операция изчезна и беше необходима нова причина за въвеждането на войски в Нигерия с цел завземането под контрол на новите нефтени залежи в тази страна.
  • 5 Коста

    5 2 Отговор
    Причина 2: Сиера Леоне е най-големият износител на диаманти в света. В последните четири месеца диамантената промишленост в страната стачкува, отказва да добива диаманти, докато не бъдат подобрени работните условия и не бъде повишена работната заплата. Западът не бърза да подобрява условията на труда, тъй като му трябва евтина работна сила, работеща за храна и подаяния от международната хуманитарна помощ. Войски в Сиера Леоне са необходими за принуждаване на работниците да прекратят стачките. Това се случва не за първи път. Войски вече са използвани за сплашване на стачкуващите миньори, диамантеният добив е възобновяван дори ако за това е било необходимо да се убият всички стачкуващи и да се заменят с нова работна сила. Но използването на войски едновременно в няколко страни от един регион изисква сериозен повод и ебола може да e точно този удобен повод.
  • 6 Коста

    5 2 Отговор
    Причина 3: Освен за нигерийския нефт и диамантения експорт от Сиера Леоне, войската е необходима за принудителна ваксинация срещу ебола на тази част от населението на Африка, която е достатъчно осведомена, за да се старае да избягва ваксинирането. 3000 войници са изпратени с цел осигуряване на принудителна ваксинация, която е необходима за разпространение на „отровата“. Колкото повече информация, отнасяща се за лъжите и манипулациите на САЩ, се появява в новините, като например в Либерия, толкова повече африканци се отказват от услугите на Червения кръст. Войската принуждава тези хора да преминат ваксинация и подсигуряват убедителна картина на „пандемията от ебола“. Войската също така защитава Червения кръст от жителите на Либерия и Нигерия, които справедливо се опитват да ги изгонят от своите страни.
  • 7 Коста

    4 1 Отговор
    Причина 4: Последната, но не по-маловажна причина се крие в това, че изкуствено създадената (да речем – в САЩ) истерия около „пандемията от ебола“ ще бъде използвана, за да се наплашат милиони хора и да се съгласят те на доброволна ваксинация, която на свой ред ще доведе вече до истинска пандемия от ебола. Още сега се появяват истории за това как вирусът е попаднал в САЩ, в Далас и как белите медицински работници, заболели от вируса, са били излекувани, а лечението на черните болни не се допуска. От страх, че „лекарството“ за изцеление няма да e достъпно за тях, черното население ще се стреми към ваксиниране. Те ще окупират клиниките на тълпи и ще има много сериозни проблеми. Отчитайки цялата информация за ваксинацията, която е достъпна днес, ми се иска да се надявам на благоразумието на хората. Впрочем всичко, което ни остава да направим, е да се надяваме. Тъй като Западът разчита именно на нашата необразованост при реализиране на своите планове.
  • 8 Коста

    2 2 Отговор
    Запитайте се: Ако ебола е толкова опасна и може лесно да се предава от човек на човек, а не чрез контролирана ваксинация, то защо центровете по контрол и профилактика на заболяванията и правителството на САЩ не са прекратили полетите от страните, в които бушува „епидемията“? Защо поне не осъществяват строг контрол? Ние трябва да започнем да мислим и да разпространяваме информация в световен мащаб, тъй като световните медии не предават правдива и обективна информация за хората, живеещи тук, в Западна Африка. Стотици хиляди хора загинаха, бяха парализирани или станаха инвалиди в резултат на прилагането на тази и много други „нови“ ваксини по цял свят и ние най-накрая започваме да виждаме какво се случва в действителност. Роден в Либерия преподавател в американски университет е написал статия за либерийското издания Daily Observer, в която твърди, че ебола се явява резултат от американски експерименти с биологично оръжие. Професор Сирил Бродерик пише, че „определени райони в Африка, включително в Западна Африка, вече много години се явяват полигони за изпитания, свързани с нови болести, особено с ебола“."
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.