Турският президент Реджеп Тайип Ердоган даде под съд лидера на опозиционната Народнорепубликанска партия Кемал Кълъчдароглу заради изказване, в което го нарекъл "т.нар. президент", предаде турската частна телевизия НТВ.
Адвокатът на Ердоган обясни, че с изказването си на 10 януари, Деня на работещите журналисти, Кълъчдароглу е засегнал честта и достойнството на президента и е накърнил тежко правата на личността му. Исканото обезщетение по делото е в размер на един милион турски лири /110 хиляди евро/.
В изказването си Кълъчдароглу отправи твърдения за оказван от президента натиск над медиите, обясни БТА.
"Ако през 2020 г. в Турция т.нар. президент на една страна сочейки даден вестник, призовава: "аз не чета този вестник, вие също не го купувайте и четете", помислете си за протежирането и натиска над медиите там", заяви вчера Кълъчдароглу на пресконференция в партийната централа на Народнорепубликанската партия.
-14 +10
-7 +7
-6 +16
-3 +10
Коментиран от #7, #8
-9 +5
-3 +3
До коментар #5 от "Хасан":
"Даже Радев"?! С това "даже" умаловажаваш личността на президента, като по този начин накърняваш честта му.
-2 +5
До коментар #7 от "Комплексари":
..............
-0 +0
До коментар #7 от "Комплексари":
Радев е човек на ДПС и БСП ..аз пък съм Гербаджия
-4 +4
Коментиран от #12
-3 +6
До коментар #11 от "Политик":
Това е твое мнение,а какви са аргументите ти?
-3 +0
-1 +2
Коментиран от #15, #16, #20
-3 +5
До коментар #14 от "Дело Ердоган":
Твое мнение.аргументи?
-2 +2
До коментар #14 от "Дело Ердоган":
Умници,пишете нещо,но като попиташ на какво основание всеки мълчи,то и аз мога да кажа баба ми ако имаше таш....ци,щеше да нае..бе дядо ми
-2 +0
-0 +0
До коментар #14 от "Дело Ердоган":
Данъчните приходи вече не покриват държавните заплати и пенсии, докато има сериозни дефицити в осигурителните фондове и изплащането на лихви, които дори не покриват частичното изплащане на първоначалните средства по заемите. Страната е призована да плати немислимо висока цена за ирационални идеологически подходи за управление на икономиката. Реалната инфлация се движи към 40% от началото на 2019 г., факт, който поставя страната в топ 10 в света, опитвайки се да оцелее в среда на хиперинфлация. Ето кое е икономическото наследство, с което Турция влиза през 2021 г. Докато демокрацията, свободата на изразяване и върховенството на закона са извън логиката на режима Ердоган. Само с Али Бабакан нещата ще се оправят. Той успя чудото и след като напусна Ердоган доведе страната до голямо бедствие!
-0 +1