Руската армия съобщи, че е подновила ударите си по завода "Азовстал" в пристанищния град Мариупол, предаде Асошиейтед прес.
Говорителят на руското министерство на отбраната Вадим Астафиев каза днес, че украинските войници, укрепили се в завода, "излизат от бункерите, заемат огневи позиции на територията и в помещенията на завода". Говорителят добави, че руските сили заедно със силите на сепаратистите от самопровъзгласилата се Донецка народна република използват "артилерия и бойна авиация . . ., за да унищожат тези огневи точки".
„Бяхме обстрелвани цяла нощ . . . две жени бяха убити и сега е в ход щурм на "Азовстал“, каза от своя страна Святослав Паламар, заместник-командир на полка „Азов“, цитиран от Франс прес. Той призова украинския президент Володимир Зеленски към „решителни действия, защото ситуацията е много сложна“.
Металургичният завод е последният бастион на украинската съпротива в град Мариупол, който като цяло е под контрола на руските сили. Повече от 100 цивилни, включително малки деца, бяха евакуирани от завода със съдействието на ООН и Червения кръст. По-рано днес кметът на Мариупол Вадим Бойченко, който е напуснал града, каза, че още повече от 200 цивилни остават блокирани в завода "Азовстал" след договорената от ООН евакуация в неделя и вчера, предаде Ройтерс.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Вести
17:14 03.05.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Xxx
17:14 03.05.2022
4 сила
17:14 03.05.2022
5 ха ха
Коментиран от #28
17:16 03.05.2022
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 az #Контрапропаганда
17:17 03.05.2022
9 Грульо
Коментиран от #23, #26
17:17 03.05.2022
10 БТР-56
Коментиран от #20
17:17 03.05.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Руски неверници, даже на Великден
„Руснаците не разбират добротата, тук човек трябва да управлява или с камшик, или с брадва, само тогава всички са щастливи. (Едвард Радзински).
Коментиран от #29
17:18 03.05.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 нннн
17:20 03.05.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Последния Софиянец
Коментиран от #49
17:21 03.05.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 кУмУнист
17:22 03.05.2022
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 сила
До коментар #10 от "БТР-56":
кадиров.....главатар на тик ток войните и на инстаграм войските.....АХМАК СИЛА17:23 03.05.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Грульо
До коментар #9 от "Грульо":
Всъщност може да завземат украинския град Ню Йорк, ще е голема подигравка със САЩ. :DКоментиран от #39
17:24 03.05.2022
24 Годжи Бери
17:26 03.05.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 ТИР
До коментар #9 от "Грульо":
Ако действително в Азовстал са хванали чужди генерали би трябеало на 09,05 Същите да минат на Червеният Площад Развявайки Знамето на РФ или на Червената Армия,,,17:27 03.05.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Е добре де
До коментар #5 от "ха ха":
Как да победи Украйна, като бойците й са се скрили у бункера? Да излязат и да се бият с руснаците, да ги победят. С криене в бункерите кога ще победят?17:29 03.05.2022
29 гого
До коментар #12 от "Руски неверници, даже на Великден":
Много ги чакаха дано прочистят всички и всички нацисти до единКоментиран от #43
17:29 03.05.2022
30 Добре де
До коментар #19 от "ха ха":
Джонсън е дал оръжие, а украинци даде ли? То оръжие, ама нали трябва с аима и войници. Колко укри останаха, те се скриха у бункера.17:31 03.05.2022
31 Примати
17:33 03.05.2022
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Анавв
Коментиран от #61
17:36 03.05.2022
34 !!!?
17:37 03.05.2022
35 1520
17:39 03.05.2022
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!
17:42 03.05.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Gogo
До коментар #29 от "гого":
Ха ха ха ха ха ха........ Не смеят да мръднат рашките. Страх ги е и се крият като мишки! Не искат да се бият!17:51 03.05.2022
44 Култура миянко
17:52 03.05.2022
45 Ако няма
Коментиран от #51
17:55 03.05.2022
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Рашка с чашка
Коментиран от #54
18:05 03.05.2022
48 защо не казват
18:05 03.05.2022
49 Последнатия Самурай
До коментар #16 от "Последния Софиянец":
Колко пъти протестира вече хахаха.смешен си вече.хахаха . Невероятен си . Отивай и цяла нощ да си на пост . Направи и една барикада . Излез и развей байрака ,и кажи смело и високо .Аз Съм Последния Софиянец .да те види цяла България.18:09 03.05.2022
50 Стрелят с ракети
18:10 03.05.2022
51 Дедо ви Мраз
До коментар #45 от "Ако няма":
Какви две ракети? До сега за 70 дни по Мариупол са изстреляни стотици ракети, града е в руини, Азовстал също. На никой не му пука за цивилното население!18:12 03.05.2022
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Пак ли
18:29 03.05.2022
56 Този коментар е премахнат от модератор.
57 Хаберий
Ето затова руснаците искат да превземат подземията на комбинаат. Затова и макарона и други натовски велможи реват за пускане на нещастните военни и "граждански лица". Тази мухане можа да прелети. Другите от днес започнаха да ги млатят с авиобомбони.
Коментиран от #58
18:40 03.05.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 666666
19:21 03.05.2022
60 kriss
20:43 03.05.2022
61 kriss
До коментар #33 от "Анавв":
браво,харесва ми20:48 03.05.2022