Отидете към основна версия

30 592 25

Нов Дизелгейт! Този път с Mercedes

  • дизелгейт-
  • mercedes-benz

Прокуратурата в Германия започна мащабно разследване на служители на Daimler, като подозренията се, че компанията е манипулирала програми, свързани с дизеловите двигатели на автомобилите.

От прессекретариата на прокуратурата в Щутгарт заявиха официално, че разследването е за възможна измама и лъжлива реклама. От Daimler изразиха готовност да сътрудничат със следствието, но към момента отказват каквито и да било коментари по темата.

От щутгартската компания припомниха единствено, че Министерството на транспорта на Германия и органът по сертифициране на транспортни средства вече са провели тестове за токсичност на изгорелите газове на дизеловите mercedes-и и не са установили нарушения.

Изданието Die Zeit обаче посочва, че един от служителите на Daimler e съобщил на властите, че дизеловите двигатели на моделите на Mercedes са манипулирани с цел снижаване на вредните емисии по време на тестове.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини