Македония е първия пазар извън България, на който Litex Motors навлиза официално с Great Wall. В съседната ни държава се проведе официално представяне на автомобилите Great Wall, произведени в завода на Litex Motors край село Баховица. Премиерата организира официалният вносител на марката за Македония - Толту.
Българският автомобилен производител планира да разширява присъствието на своята продукция поетапно, като това ще става първоначално в останалите съседни на България пазари. На по-късен етап е предвидено стъпването на родната продукция в страните от Западна Европа.
Ще припомним, че Great Wall Motors (GWM) е най-големият частен производител на автомобили в Китай и износител от азиатската страна. Компанията реализира автомобилите си Great Wall в над 120 страни по целия свят, включително държави от Европейския съюз. GWM са първата и все още единствената независима китайска автомобилна компания, която има типово одобрение на продуктите си за продажба в ЕС.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.