В Щутгарт планират богато разнообразие от модификации за следващото поколение на C-Klasse. Една от новостите в гамата ще бъде хечбекът Sportcoupe, но не във вариант с три врати като едноименния модел от 2001-2005 г., а като пълноценен конкурент на BMW 3er Gran Turismo и Audi A4 Sportback.
Подробности за новото Sportcoupe все още липсват, но по информация на британското сп. Autocar автомобилът ще бъде построен на удължената за китайския пазар платформа на C-Klasse. Това щяло да освободи допълнително пространство за пътниците отзад в сравнение със седана.
Според Autocar в Mercedes-Benz разработват и открита версия на новата C-Klasse, макар че и този проект тъне в неясноти. Знае се единствено, че бъдещият конкурент на BMW 3er Convertible и Audi A5 Cabriolet ще има мек покрив.
Черешка в тортата на новата C-Klasse ще постави приемникът на сегашния C63 AMG. Суперседанът ще се оборудва с нов V8 с обем 4.0 литра и според Mercedes-Benz ще стане реален конкурент на Porsche 911.
Щутгартските инженери работят и над хибрид с възможност за зареждане от битовата мрежа. Предполага се, че С300 ще разполага с 2.0-литрова версия на двигателя М274 в съчетание с електромотор и блок йон-литиеви батерии, а автономният пробег само на ток ще достига 60 км.