Отидете към основна версия

4 523 21

Руската икономика демонстрира забележителна стабилност

  • икономика-
  • стабилност-
  • русия

Руската икономика „демонстрира забележителна стабилност” е мнението на германския анализатор от банка Barings Матиас Зилер, което е дал за изданието Finanz und Wirtschaft. Той е уверен, че Русия няма повод за безпокойство, независимо от икономическата нестабилност в целия свят и ниската цена на петрола. Анализаторът подчертава, че Руската Федерация не е заплашена от неплатежоспособност или внезапен скок на инфлацията. Така, че при всички разногласия със запада страната е доказала, че „нейната икономика не потъва”.

Русия не изпитва остра нужда от чуждестранни инвестиции, тъй като основният капитал на страната вече е достигнал най-високото си ниво. Руската федерация има положително салдо по търговския баланс, независимо от ниската цена на петрола.

Зилер напомни за някои решения взети от Централната банка и оказали се правилни, както и за успехите на частните руски компании, като например в IT сферата. Това показва, че в Русия има висококвалифицирани служители, които държавата подкрепя, допълва анализаторът.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини