Отидете към основна версия

1 778 0

Трайков с нов заместник

  • трайчо трайков-
  • димитър чохаджиев
Снимка: БГНЕС

Премиерът Бойко Борисов назначи Димитър Чохаджиев за заместник-министър на икономиката, енергетиката и туризма. В момента той е съветник на министър Трайчо Трайков.

Димитър Чохаджиев е завършил УНСС със специалност „Счетоводство и контрол” и има магистратура по финанси от Висшето училище по застраховане и финанси. Владее английски, френски и руски езици.

Работил е като програмист в „Ай Си Ел България”, ръководител на екипа за внедряване на информационни системи в банка „Хеброс” и като управител на „Грамма” ЕООД.

В края на миналата година със заповед на премиера беше освободен от длъжност зам.-министърът на икономиката Евгени Ангелов. Заповедта е издадена въз основа на подадена от Евгени Ангелов молба за напускане на поста.

Още в края на ноември стана ясно, че Ангелов ще е част от екипа на избрания за президент Росен Плевнелиев и ще е негов съветник за инвестициите и икономиката.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини