„Комунистите, Държавна сигурност и ДПС нанесоха много тежък здравословен удар на Бойко Борисов”, коментира Янев поредното постъпване на премиера в оставка в болница. Той каза, че му се е обадил, за да му пожелае бързо оздравяване.
Лидерът на РЗС обясни, че руски олигарси и служби са се задействали и са предизвикали бунтовете в страната, а част от протестиращите са внедрени от енергийната мафия у нас.
Янев отбеляза, че в навечерието на изборите от РЗС представиха проект за изменение и допълнение на Закона за публичност на имуществото на лица, заемащи висши държавни длъжности.Този закон трябва
да осветли имуществото и парите на лица със скрити доходи, които изкуствено бяха пазени в тайна години наред. Трябва да се знаят парите, които взимат Кристалина Георгиева и бившата Меглена Кунева, шефовете на ЕРП-тата, ВЕЦ-ове, ТЕЦ-ове. Янев призова да бъдат извадени на светло и доходите на членовете на Тристранката. „Не може хората, които определят заплатите и доходите да са със скрити възнаграждения”, възмути се Янев. Според него не могат да останат скрити и доходите на Инспектората на ВСС.
„Веселин Марешки за нас вече е затворена страница”, каза Яне, който в неделя скъса публично с варненския аптекар. Дядо ми е казвал, че минала вода воденица не кара. Като основни мотиви за това той изясни, че Марешки вече няма влияние сред хората в морския град, били се заблудили заради резултатите за кмет във Варна. "Така, както варненци се заканиха на Кирил Йорданов, ние считахме, че той е основният проблем. Пръв аз в Република България казах, че варненският кмет е фараон – корумпиран до мозъка на костите фараон и трябва да му се търси отговорност. Изготвих списък на феодали фараони и кметът на Варна беше на едно от първите места. Решението на УС от вчера е, че хората във Варна посочиха, че корупционният модел се олицетворява от Кирил Йорданов, Марешки и Гуцанов – не ние", хората го казаха. Гражданите се произнесоха и ние се съобразяваме с мнението им.
Ние виждаме, че те възприемат нашите тези – за нова Конституция, за Велико народно събрание, за отзоваване на депутатите, за падане на имунитетите на съдии, прокурори и депутати”, посочи още Яне Янев.
Марешки каза от своя страна, че не Янев е скъсал с него, а той още преди две седмици го е напуснал, тъй като го изнудвал и получавал заплахи.