Отидете към основна версия

1 264 20

Емануил Йорданов: Да се изведе в отделен текст шофирането в пияно състояние или след наркотици

  • емануил йорданов-
  • шофиране-
  • пиян-
  • наркотици-
  • закон

"Когато някой се е направил на маймуна от употреба на алкохол и наркотични вещества, е пределно ясно, че той не се интересува какво ще се случи и е съгласен да се случи каквото и да е, важното е на него да му е весело и да докаже, че е най-големият джигит на пътя", посочи бившият министър на вътрешните работи

Снимка: БГНЕС

Бившият министър на вътрешните работи адвокат Емануил Йорданов е скептичен относно мярката отнемане на МПС, каквато се предлага за намаляване на пътно-транспортните произшествия и травматизъм. "Гражданско-правните проблеми могат да се окажат такива, че да затруднят изпълнението на тази част от наказанието. И вместо да изпишем вежди, да извадим очи", коментира Йорданов в предаването "Преди всички" на БНР.
Законът за движение по пътищата съдържа текст, който предвижда как се квалифицира поведението на водач, който отказва да даде проба за изследване. Подобно решение може да бъде пренесено и в Наказателния кодекс, поясни юристът.
По думите му има "нормативен тюрлюгювеч в НК – чл. 343, ал. 3", където няма степенуване на наказания за различни по тежест деяния.

"Решението тук е да се изведе в отделен текст шофирането в пияно състояние или след употреба на наркотични вещества, като към тях може да се добави и хипотезата отказ да бъде дадена проба за алкохол и наркотици. Най-тежките наказания следва да бъдат именно за управление в пияно състояние и след употреба на наркотични вещества. Когато някой се е направил на маймуна от употреба на алкохол и наркотични вещества, е пределно ясно, че той не се интересува какво ще се случи и е съгласен да се случи каквото и да е, важното е на него да му е весело и да докаже, че е най-големият джигит на пътя", посочи Емануил Йорданов.

Поставете оценка:
Оценка 4.2 от 11 гласа.

Свързани новини

Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол