Пиян мъж от Своге изуми полицаите в града, съобщават от МВР.
Първоначално униформените се отзовали на сигнал от тел 112 за мъж в безпомощно състояние, лежащ до пътя в кв. „Дренов“.
Веднага към мястото били насочени автопатрул и екип на Спешна помощ. Пристигайки на място обаче станало ясно, че необичайното състояние на мъжа се дължи на прекомерната употреба на алкохол от негова страна.
След като се уверили, че не е пострадал, екипите си тръгнали.
Минути по- късно за свое голямо учудване същият автопатрул засякъл 46-годишния мъж зад волана на лек автомобил „Форд Ескорт“.
Служителите на реда веднага го спрели и изпробвали с дрегер, при което били отчетени внушителните 3.10 промила.
Този път нарушителят бил задържан и отведен в районното управление с полицейска мярка за 24 часа.