„Изказванията на Александър Дунчев не помогнаха на неговата кауза, а по-скоро му навредиха. Има хора, които в желанието си да направят нещо добро постигат обратния ефект.“ Това коментира Христо Петров от „Продължаваме промяната“, известен като Ицо Хазарта пред bTV.
Дунчев критикува лидерите на политическата партия, от която беше депутат в последния парламент. Според него ПП започва да заприлича на ГЕРБ.
Повод за атаката беше решението да не е водач на листата на новата коалиция „Продължаваме промяната - Демократична България“ в Софийска област на предстоящите предсрочни парламентарни избори.
"Защитавал съм каузите на Александър Дунчев много пъти. Всеки от нас има кауза, но не бива да поставяш собствената си пред общата. Събори ли мафията с тези си изказвания. Когато срещу теб има организирана машина, която има има медии и институции, и ти да намираш задкулисие зад това, че някой те поставя на второ избираемо място в листата, а не на първо, това по-скоро ще те закопае“, заяви Христо Петров.
Според него начинът, по който той се опитвал да постигне целите си не бил правилен.
Христо Петров добави, че в следващия парламент ще продължи да се бори за каузи, свързани с деца от домове и осиновените деца. Той посочи, че всеки, който реши да се занимава с политика, трябва да има кауза. Иначе излиза на преден план въпросът за смисъла на пребиваването в парламента.
Рапърът бе категоричен, че не е видял задкулисие в "Продължаваме промяната" и затова продължава да бъде част от тази партия. "Ако забележа такова нещо, ще напусна партията. Моето оставане в нея и участие в изборите е знак, че няма такова нещо", добави той.