Дерогацията за руския петрол се превръща в изпитание за правителството и подкрепящото го мнозинство в парламента. След разкритията на "Политико" и все по-резките изявления на хора от ГЕРБ и ДПС, запазването на изключението, дадено на България по искане на правителството на Кирил Петков става проблематично.
Явно е, че ще има опит от ПП-ДБ за потушаване на скандала с "Лукойл-Нефтохим", като стремежът им очевидно ще бъде както досега - дерогацията да остане. За първи път днес от тях се чу и за друга възможност.
"Призоваваме НАП и Агенция "Митници" да прегледат всички сделки, които са сключени от “Лукойл" по времето на дерогацията, за да бъде изяснено дали има злоупотреби със санкциите или с условията по тази дерогацията". Това каза в парламента депутатът от ПП-ДБ Радослав Рибарски, съобщи "Фокус".
"Във връзка с това законодателството вече е ясно, че ако има такива нарушения може да се пристъпи към назначаване на особен управител от страна на държавата", уточни той.