Антимафиоти задържаха жена, занимаваща се с лихварство, съобщиха от МВР.
Акцията е проведена под наблюдението на Окръжната прокуратура в Пазарджик. Преди няколко седмици била получена информация за жена, която предлагала заеми на граждани. Официалната и дейност била на представител на частно пенсионно дружество.
Освен това обаче 42-годишната Г.Г. незаконно кредитирала граждани срещу месечна лихва в размер на 10-11 %. Вчера спецполицаите извършили претърсване в офиса в и жилището й.
Там били открити оригинали и копия на договори за заеми, пълномощни, банкови карти, издадени на името на други лица, заедно с ПИН-кодовете за тях.
В хода на разследването било установено, че Г.Г. е криминално проявена и осъждана за съставяне на неистински документи. Задържана е с полицейска мярка за 24 часа, срещу нея е образувано дознание. Работата по случая продължава.